W niedzielę w ramach Football People action weeks odbyła się inauguracja ligi She Plays.

Głównym celem akcji #Football People action weeks jest zwalczanie dyskryminacji. My dołączyłyśmy do akcji by jeszcze mocniej zaangażować się w promować kobiecego futbolu, różnorodności i równości w sporcie.
#YESTOEQUALITY

Zapraszamy do przeczytania więcej o kampanii:

W tym sezonie do ligi zgłosiło się 8 drużyn. A oto relacja 1 kolejki!

AZS SGH – Diamenty 3:3

Pierwsze na murawę wybiegły zawodniczki AZSu SGH oraz dziewczyny z Diamentów. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do reprezentantek SGHu i wydawało się, że 3 punkty mają już w kieszeni. Diamenty jednak nie zamierzały się poddać i konsekwentnie atakowały bramkę przeciwniczek przez co udało im się zremisować, strzelając trzecią bramkę w ostatniej minucie spotkania. W rezultacie drużyny podzieliły się punktami.

Diamonds United – Czujne Ważki 9:0

W tym samym czasie na boisku obok mecz rozgrywały Czujne Ważki i Diamonds United. Dwie zaprzyjaźnione drużyny zafundowały kibicom prawdziwe piłkarskie emocje. Zaangażowanie z obu stron sprawiło, że widzieliśmy kombinacyjne akcje oraz świetne parady bramkarskie – gratulacje dla Malwiny – bramkarki Czujnych Ważek, która wyciągnęła kilka naprawdę trudnych piłek! Wynik końcowy 9:0, oddaje przewagę DU na boisku, natomiast trzeba przyznać, że Czujne Ważki grały do końca i stworzyły sobie kilka okazji do strzelenia bramki.

FC WAW Guns – Reprezentacja TVP 12:0

O godzinie 18.00 rozpoczął się mecz FC WAW Guns z pierwszy raz występującą w lidze Reprezentacją TVP. Zawodniczki FC WAW Guns nie miały litości, strzelając przeciwniczkom aż 12 bramek. „Guns idzie na mistrza! strzeliły 12 bramek, odpowiednio Lemur 5, Iza 4, Holi 2, Ola 1. Mecz był pod absolutną kontrolą drużyny grającej pod przywództwem Agi.” – takie słowa można przeczytać w relacji na fanpage’u Gunsów. Jednak brawa również dla TVP- dziewczyny nie poddały się i walczyły do końca!

FC WAW Roses – PW Citi 4:1

Na drugim boisku FC WAW Roses podjęło drużynę PW Citi (czyli połączone zawodniczki Żuczków PW oraz FC Citi Ladies). Mecz był bardzo wyrównany,m ale to zawodniczki Roses były bardziej skuteczniejsze. Hat-trickiem popisała się Ewelina. Ostateczny wynik 4:1.

PicMonkey Collage

Czwarta kolejka ruszyła pełną parą!

Wczoraj wieczorem wyjątkowo rozegrane zostały aż cztery pierwsze mecze w ramach czwartej kolejki naszych rozgrywek Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Kobiet – SHE PLAYS FOOTBALL.

Jako pierwsza na boisko wybiegła doświadczona drużyna Chrząszczyków, aby zmierzyć się z młodą i prężnie rozwijającą się Akademią Pasja Kobyłka. W kolejnym starciu zaprezentowała się drużyna Pasikoników i AZS SGH. W trzecim meczu Diamenty podjęły Czujne Ważki i nie był to koniec piłkarskich emocji wczorajszego dnia. Na sam koniec Akademia zmierzyła się z Diamonds United.

W niedzielę 25.09 na Warszawiance miejsce miały kolejne starcia o punkty w lidze She Plays Football.

Diamonds United vs. PW Citi 7:1

Pierwszy rozpoczął się mecz Diamonds United i PW Citi. Od początku widać było ogromną determinację zawodniczek obu drużyn. Walka była bardzo zacięta i wyrównana, ale to zawodniczkom z Diamentami na koszulkach bardziej się poszczęściło – strzeliły 7 goli. Bramkarce PW Citi udało się zdobyć honorową bramką, po strzale z połowy boiska.

Diamenty vs. Reprezentacja TVP 18:1

Równolegle toczył się mecz Diamentów oraz Reprezentacji TVP. W spotkaniu padła rekordowa liczba bramek w naszej lidze. Diamenty trafiały do siatki aż 18 razy! Oznacza to, że bramka padała średnio co 2 minuty i 10 sekund. 7 goli ustrzeliła Dominika Wallerin, która wysuwa się teraz na prowadzenie w klasyfikacji strzelczyń! Drużynie TVP udało się strzelić honorową bramkę.

AZS SGH vs. Czujne Ważki 4:1

O 18.00 rozpoczął się mecz reprezentantek Szkoły Głównej Handlowej z Czujnymi Ważkami. Wydawało się, że studentki z SGHu szybko przejmą inicjatywę i obejmą prowadzenie, jednak to Czujne Ważki strzeliły pierwszą bramkę. Mecz był rozegrany na bardzo wyrównanym poziomie, ale zespół AZS SGH zdecydowanie skuteczniej wykorzystywał sytuacje podbramkowe. Hat-trickiem popisała się Martyna z SGH. Przyznać trzeba, że zespół Czujnych Ważek z meczu na mecz gra coraz lepiej.

FC WAW Roses vs. FC WAW Guns 6:1

Kolejne spotkanie to siostrzany pojedynek dwóch zespołów grających pod jedną nazwą FC WAW. Pierwsze na prowadzenie wysunęły się dziewczyny z Roses, jednak szybko Gunsom udało się zremisować. Mecz w pierwszej połowie był więc bardzo wyrównany. Roses udało się zgarnąć bramkę „do szatni” – niejako był to prezent od ich siostrzanej drużyny – zawodniczka Guns strzeliła główką samobója. To widocznie uskrzydliło piłkarki Roses, które w drugiej połowie zdominowały grę i strzeliły 4 bramki. Autorką 3 z nich jest Ewelina, która w klasyfikacji strzelczyń zajmuje drugie miejsce z 6 bramkami na koncie.

źródło: liga kobieca piłka nożna centrum futbolu warszawianka, damska drużyna piłki nożnej, liga amatorska warszawa, tvp email, amatorska piłka nożna